Zatrzymanie oddechu podczas seksu w 18 tygodniu ciąży

Czy chwilowe wstrzymanie oddechu w 18 tygodniu ciąży (jakieś 20-30sek) może zaszkodzić dziecku? Ostatnio zrobiłam tak podczas seksu z mężem i teraz się bardzo martwię o to, czy to może prowadzić do niedotlenienia płodu. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jednorazowe wstrzymanie oddechu nie doprowadzi do niedotlenienia płodu. Nie ma powodu do niepokoju.