Zatrzymanie okresu i wypadanie włosów a odchudzanie

Witam, w ostatnim czasie schudłam ok.10 kg, mam 18 lat, ważę prawie 61kg i 178 cm niestety okres mi się zatrzymał już od 3 miesięcy go nie mam jedynie w październiku miałam jednodniowe plamienie, dodam jeszcze że od września zaczęły mi intensywnie wypadać włosy a odżywiam się prawidłowo

Witam, niewłaściwa dieta, często zbyt rygorystyczna – niedoborowa w kalorie, witaminy i składniki pokarmowe może spowodować zaburzenia hormonalne i niedobory pokarmowe, w wyniku których mogło dojść do zaburzeń w cyklu miesięcznym oraz wypadania włosów. Warto, abyś zwróciła się po pomoc do dietetyka bezpośrednio, dzięki czemu po dokładnej rozmowie i przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego, będzie mógł stwierdzić czy dieta faktycznie jest przyczyną i jak ją zmodyfikować, aby była nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Pozdrawiam.

Dzień dobry!
Jeżeli to był krótki okres, w którym schudłaś to należałoby się przeanalizować jadłospis. Z tego co piszesz wynika, że organizm mógł być niedożywiony stąd taka reakcja. Profilaktycznie zrób badania u ginekologa oraz badania krwi.
Pozdrawiam! Ania Kuczkin