Zatrzymanie rozwoju choroby żylaków przełyku

Dzien dobry. Czy jest szansa na zatrzymanie choroby zylakow przelyku ?Brat ma marskosc watroby w wyniku tego mial 3 razy krwawienie z zylakow przelyku.Lekarze nie daja szans i nastawiaja rodzine na najgorsze.Moze jest jednak szansa na zapobieganie krwawienia aby kolejny raz nie wystapily?? Prosze o pomoc .

Szanowna Pani, żylaki w przełyku powstają w wyniku utrudnionego przepływu krwi przez wątrobę. Żylaki leczy się przez zakładanie opasek na żylaki przełyku. Ostatecznym leczeniem jest przeszczep wątroby. Patrząc na Pani wiek i zakładając , że brat jest w podobnym wieku, warto zgłosić się do Poradni Transplantacji Wątroby i zapytać o możliwości leczenia.
pozdrawiam,