Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrzymanie spadania wagi

WItam. Od 3 miesiecy jestem na diecie. Przed dietą odszedłem z pracy i jadalem srednio 2 posilki dziennie, bo spalem do 13-14 .. Waga spadała mi super. Teraz natomiast wstaje około 9 i jadam po 3 posilki dziennie, nie zbyt obfite a waga stoi w miejscu, a nawet momentami idzie w gore ... Nie wiem co robic, zeby znów zaczela isc do przodu. Nie jadam fast fudow. Odstawilem ziemniaki, napoje gaz, słodkie, slodycze ... a jak przeszedlem na 3 posilki to nie chce ruszyc z miejsca ..
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Witam, ogólnie rzecz biorąc powinien Pan zjadać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu mniej więcej co 3h. Trudno powiedzieć tak dokładnie dlaczego Pana waga sie zatrzymała ponieważ nie opisuje Pan diety. Nie wiem nic na temat jej kaloryczności i składu. Mogę jedynie się domyślać, ze skoro są to 3 posiłki dziennie to jadłospis może być zbyt niskokaloryczny i ubogi w odpowiedni składniki odżywcze a to może z czasem doprowadzić do zatrzymania spadku wagi. Nie może Pan spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Jeżeli byłby Pan zainteresowany to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę a może wskażę ewentualne błędy. kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam, prawdopodobnie ilość kalorii, którą Pan spożywa w różnych dniach bardzo się waha. Najlepiej jeść 3 posiłki i więcej, nie mniej (ideał to 5). Trudno powiedzieć, jaka jest ta pańska dieta, wiele rzeczy może być nie tak.

Proszę zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i je zastosować (piramida), przy okazji eliminując alkohol, słodycze, słone przekąski, napoje słodzone itp. Samo to powinno przy nadwadze ruszyć wagę w dół, ale to zwykle trochę trwa.

Pozdrawiam www.poradnialubczyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy