Zatrzymanie wagi podczas odchudzania

Ostatnio poszłam do dietetyka. Najpierw z 66 kg schudłam do 59 a teraz ... Nie mogę schudnąć. Staram się itd ale waga i tak stoi. Moim celem jest 50 kg. Jakimi ćwiczeniami mogę je zrzucić ?

Witam serdecznie,

Zatrzymanie wagi podczas odchudzania jest bardzo częstym przypadkiem. Po prostu doszła Pani w tym momencie do wagi, która najdłużej utrzymywała się w Pani życiu, ja to nazywam takimi zastałymi kilogramami, które najtrudniej jest zrzucić. Wytrwałości a z pewnością się uda!! Mam pacjentki, którym waga zatrzymała się na dobrych pare tygodni, jednak potem ruszyła i już bardzo ładnie chudły:)

Cieszę się, że pyta Pani o aktywność fizyczną, ponieważ stanowi ona 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, pozostałe 70% to odpowiednia dieta.
Ćwiczenia powinny być dostosowane do Pani możliwości. Nie porywa się Pani od razu na ciężkie i długie treningi, a stopniowo zwiększa ich intensywność i czas trwania. Ważne aby ćwiczyć systematycznie od 3 do góra 6dni w tygodniu. Może Pani skorzystać z siłowni, klubu fitness lu ćwiczyć samodzielnie w domu(należny zwracać uwagę na odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń). Polecam ćwiczenia cardio, interwałowe które przyspieszą Pani metabolizm i ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej oraz treningi siłowe, które jeszcze długo po ich zakończeniu spalają kcal. W internecie jest bardzo dużo dostępnych filmików z treningami. Wybierze Pani taki który będzie na odpowiadał Pani możliwościom i który będzie Pani sprawiał przyjemność.

Jak już Pani zacznie ćwiczyć uwzględni to również Pani w diecie, której kcal powinna się nieco zwiększyć. Posiłek zjada Pani na 2h przed treningiem, zaś po treningu dostarczy Pani białka w celu odbudowy włókien mięśniowych oraz węglowodany w celu odbudowy strat glikogenu. w posiłkach okołotreningowych unika Pani tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Pije Pani około1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie

Połączenie systematycznej aktywności fizycznej z odpowiednią dietą z pewności przyniesie oczekiwane efekty

Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,

Problem ten jest dość często spotykany i w większości przypadków wiąże się z uzbrojeniem się w cierpliwości ponieważ wszystko powinno w końcu ruszyć. Jeżeli tak się nie stanie to czasami warto wprowadzić w diecie lub treningach delikatne rotacje.

Przy utracie 10-15% masy ciała taki przestój w utracie wagi jest jak najbardziej naturalny. Organizm po prostu sie broni przed utratą materiałów zapasowych w postaci tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji trzeba po prostu cierpliwie czekac, za jakiś czas waga zacznie dalej spadac. Żeby przyspieszyc metabolizm i przyspieszyc ten moment należy wprowadzic wiekszą aktywnośc fizyczną oraz zwiekszyc nieco udział białka w diecie.