Zatrzymywanie wody w organizmie a waga ciała

W przeciagu ostatnich trzech tygodni bardzo szybko moj organizm zatrzymal wode, w tym czasie (okolo 2tyg) usunieto ja dzieki kroplowka. Czy tak szybka utrata wagi ma wplyw na nadmierne jej zmniejszenie? (Kilka kilo mniej jak przed zatrzymaniem wody) Czy moge po kilku dniach wrocic do swojej pierwotnej wagi i jest to normalne, czy oznacza, ze woda znowu zaczyna sie zatrzymywac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie można powrócić do swoje wagi. Rzeczywiście utrata wody w szybkim czasie może być niebezpieczna. Jeżeli jednak nie na Pani żadnych objawów nie ma powodów do obaw.