Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrzymywanie wody w organizmie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam 22 lata, po zmianie tabletek antykoncepc. przytyłam 10 kg w 4-5 m-cy. w styczniu b.r odstawiłam je, jednak nie schudłam (mam 6,5 l wody i 1 kg tłuszczu). Mimo diety i ćwiczeń masa ciała nie chce zejść w dół, zmienia się tylko ilość wody. Myślałam o tarczycy, jednak jest w normie. Moje parametry za wysokie: -Lymph% 46,5% - RBC 5,51 - RDW-CV 14,7 za niskie: - Gran% 47% - MCV 79,4 - MCH 26,4 pozotałe normie. Co może być przyczyną zatrzymywania wody u mnie? Czy schudnę kiedyś?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Twoje wyniki nie są złe. Nieznaczne odrębności od normy nie są groźne. Powodem zatrzymania wody w organizmie może być zbyt duża dawka hormonów zawartych w preparacie antykoncepcyjnym. Zapoznaj się z tymi poradami.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy