Zatrzymywanie wody w organizmie podczas okresu

Dopiero co dostałam okres. Czytałam jednak, że przed i podczas okresu można spuchnąć od zatrzymania wody w organizmie nawet do 4 kg. Przeraża mnie to. Na razie nic podobnego się nie zdarzyło, ale jeśli tak będzie to co robić? Podobno bardzo dużo kobiet ma ten problem....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na zmiany hormonalne przed oraz w czasie miesiączki w organizmie kobiety dochodzi do gromadzenia wody. Bez wątpienia nie jest to jednak 4 kg. Nie powinna się Pani zatem niepokoić.