Zatrzymywanie wody w organizmie u 29-letniej osoby

Witam , mam problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, obrzęki. Nie używam soli, wtedy jest lepiej. Niestety bylam z wizyta u bardzo dawno nie widzianej rodziny i spozylam solone potrawy. Bardzo zatrzymala mi się woda, bardzo spuchly mi cale nogi, bardziej niż zazwyczaj. Moje pytanie jest takie - jak wyplukac sol ? Czy mam pic dużo wody niegazowanej niskosodowej ( pije ja na codzien ponad 2 l. dziennie ), czy wlasnie nie pic, bo sol zatrzymuje wode? Bardzo proszę o pomoc.

Witam Panią,

Pisałam już z Panią maila i myślę że nieprawidłowo interpretuje Pani pojęcie zatrzymania wody. Organizm zatrzymuje płyny metaboliczne a nie te które my dostarczymy. Właśnie żeby wypłukać zatrzymaną wodę należy przyjmować ją z zewnątrz. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Tak jak pisałam już w mailach nie można też z wodą przesadzać - 2litry to wystarczające ilości.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk