Zatwardzenie i krew z odbytu u 5-letniego dziecka

Moja 5 letnia wnuczka ma problem z "kupką", często ma zatwardzenie a ostatnio pojawiła się wyraźnie widoczna krew wzdłuż zewnętrznej ściany stolca, tak jakby ktoś namalował grubą kreskę . Jest niejadkiem ale prawie nie je słodyczy. Co robić?

U dziecka mogło dojść do uszkodzenia okolicy odbytu w wyniku częstych zaparć. Polecam wizytę u lekarza pediatry, który ewentualnie włączy odpowiednie leczenie zaparć czy zleci dodatkowe badania.