Zawartość cukru w diecie redukcyjnej

Dziendobry drozdzowka + jogurt owocowy na redukcji czy wolno? Jem te posilki codziennie i waga spada, dodam ze cwicze teraz regularnie codziennie po 2-3h na silowni. Czesc Tak jak napisalem jem te obydwa posilki na redukcji. Dzien zaczynam od owsianki,potem jogurt, silownia, od razu po silowni drozdzowka, jakies mieso (kurczak), jabłko. Dodam ze nie jem codziennie tego samego jogurtu owocowego czy miesa. Prosze o odpowiedz. Schudlem juz tak okolo 7.5kg Czy jeść takie posilki, czy za duzo cukru?

Witam Pana,

Ogólnie rzecz biorąc im mniej cukrów prostych tym lepiej. Z pewnością nie polecam drożdżówek i jogurtów owocowych. Drożdżówki zawierają mąkę pszenną, która posiada wysoki indeks glikemiczny. Zamiast jogurtu owocowego lepiej zjeść jogurt naturalny wymieszany z owocami. Po siłowni nawet wskazany jest owoc, który również zawiera cukry proste ale po wysiłku fizycznym należy uzupełnić straty glikogenu. Od razu po siłowni wypije Pan koktajl na bazie mleka czy jogurtu z owocami a później zje Pan pełnowartościowy obiad czyli np kurczaka grillowanego z kaszą i warzywami. To jest najwłaściwsze rozwiązanie. dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę i bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu. Stara się Pan również aby przy posiłkach okołotreningowych nie było zbyt dużo tłuszczu który zaburza odbudowę glikogenu. Pamięta Pan również o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Zalecałabym raczej jako urozmaicenie codziennej diety zastąpienie drożdżówki jakimś sokiem warzywnym lub koktajlem z zielonych części roślin np.: z bananem lub innym owocem „ na osłodzenie”. Jeśli drożdżówka to jako „ nagroda” 1 raz w tygodniu. Chudnie pan , to dobrze, ale słodycze , jogurty smakowe czy inne przetwarzane produkty niekoniecznie sprzyjają oczyszczaniu organizmu i „ budowaniu” odporności. Co do kurczaka - zalecam tylko z wolnej hodowli.

Jeśli bilans energetyczny jest ujemny to waga oczywiście spada ale nie polecam takiego sposobu odchudzania, bo dieta oprócz tego, ze skuteczna to powinna też być zdrowa - zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczów i białka. Dopuszczalna zawartość cukrów prostych w diecie to 10% a sama drożdżówka pewnie już zwiększa tę zawartość.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Nie jest to dobre rozwiązanie - za dużo cukrów prostych i wysokiego indeksu glikemicznego. Masa ciała spada w dół bo widocznie mamy ujemny bilans energetyczny. Warto aby w diecie znajdowało się więcej warzyw oraz węglowodany złożone takie jak kasze, ryż brązowy, itp., zdrowe tłuszcze i białko.