Zawartość kalorii w coli zero

Witam, mam pytanie dotyczące odchudzania. Od 1 stycznia zaczęłam się odchudzać. Nie piję napojów gazowanych, w tym również coli. Słyszałam, że cola ma bardzo dużo cukru. Ale ostatnio widziałam w sklepie ,,coca cola zero" i ,,coca cola light", które podobno cukru nie mają i kalorii też mniej niż 1. Czy taką colę można pić podczas odchudzania, czy nie różni się wiele od zwykłej coli czy pepsi ?

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności gratuluję rozważnego podejścia i rezygnacji z napojów słodzonych. W przypadku coli standardowej, faktycznie ilość cukru a także szybkość, z jaką dociera on do naszego krwioobiegu jest ogromna. Dlatego napój ten sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Cola light czy zero jest pozbawiona cukru i w jego miejsce zawiera syntetyczny, bezkaloryczny słodzik. Jednak brak cukru i kalorii nie oznacza, że jest to napój korzystny dla zdrowia czy sylwetki. Istnieją obserwacje, które potwierdzają szkodliwy wpływ sztucznych słodzików na nasze kondycje a także dowodzą, że słodkie choć bezkaloryczne napoje i przekąski pobudzają nasz apetyt na słodycz. Zatem sugerowałabym- w miarę możliwości- stronić od tego typu napojów.

Pozdrawiam! Justyna Siwiela

Dzień dobry! Cola light czy zero faktycznie nie zawiera cukru. Jednak w jej składzie znajdziemy sztucznie otrzymywane słodziki m.in. aspartam. Spożywanie takich napojów w nadmiarze może wywołać problemy ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, zgaga itp). Jeśli chodzi o zwykły napój Cola, to w jednej szklance znajduje się około 100 kcal. Zachęcam do spożywania soków owocowych i warzywnych (źródła witamin, minerałów i błonnika) zamiast napojów gazowanych. Zapraszam również na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Jeżeli chce Pani dbać o swoje zdrowie i sylwetkę zdecydowanie nie polecam jakichkolwiek napoi gazowanych, ponieważ rozpierają żołądek i sa nafaszerowane chemią. Coca cola zero lub light jest słodzona słodzikiem a nie cukrem i dlatego ma mniej kalorii, nie zmienia to jednak faktu że zawiera wiele sztucznych barwników i dodatków a tego lepiej unikać. Na diecie (i nie tylko) należy oczyszczać organizm a nie go zatruwać.

Postara się Pani zaspokajać pragnienie czysta woda mineralną, wodą z cytryną, herbata zieloną czerwoną, mięta, świeżo wyciśniętymi sokami z owoców i warzyw itp

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasluk

Witam, niska zawartość w napojach typu cola zero czy light wynika z wyeliminowania cukru i zastąpienia go sztucznymi substancjami słodzącymi o niskiej kaloryczności Tym niemniej nie polecałabym picia tego typu napojów, z uwagi na ich skład daleki do 'zdrowego". Proponowałabym picie wody mineralnej z cytryną, soków wielowarzywnych czy ewentualnie owocowych, ale te ostatnie w dużym rozcieńczeniu wodą.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Cola light czy zero nie zawiera cukru ani kalorii jednak nie jest najlepszym pomysłem podczas diety odchudzającej ponieważ zawarte w niej sztuczne słodziki zwiększają apetyt na słodycze. Ponadto sztuczne substancje słodzący nie należą do zdrowych.

Witam,

Z coli zero wyeliminowano cukier, ale niestety zawiera ona sztuczne substancje słodzące typu aspartam. Zachęcam do odstawienia tego typu napojów i zastąpienie ich wodą niegazowaną z cytryną, a także sokami jednodniowymi, lub przygotowywanymi w domu.