Zawartość witamin w płatkach drożdżowych

Witam. Jestem na diecie wegańskiej i ostatnio natknołem się na płatki drożdżowe. postanowiłem się trochę o nich dowiedziec i z tego co czytałem to mają bardzo dużo witamin z grupy B, włacznie z witaminą B12 której ponoć nie ma w żadnym pokarmir wegańskim. Więc nie rozumiem. Czy naczytałem sie kłamstw i w płatkach owsianych nie ma tak naprawdę witaminy b12. Czy też ludzie byli w błedzie i jednak witamina b12 jest w płatkach owsianych?

Witam serdecznie,

witamina B12 jest obecna w płatkach drożdżowych jeśli drożdże rozwijały się w warunkach, w których mogły się pojawić BAKTERIE wytwarzające witamine B12. Proszę pamiętać że drożdże nie wytwarzają witaminy B12, tylko bakterie towarzyszące wzrostowi drożdży. W płatkach drożdżowych (drożdże spożywcze nieaktywne) dostępnych w sklepach nie ma witaminy B12 jedynie jeśli zostały dodane później przez producenta. Wynika to z tego że w warunkach kontrolowanych te bakterie nie pojawiają się.

pozdrawiam
Małgorzata