Zawiódł zaufanie moje i dziecka. Czy dać mu jeszcze jedną szansę?

Mam 30 lat. Byłam z mężczyzną, z którym mam syna 6-letniego. Nie mieszkaliśmy razem, ale próbowaliśmy ciągle walczyć o ten związek. W maju ubiegłego roku ojciec mojego dziecka oświadczył mi się po raz drugi, a dokładnie miesiąc temu zawiódł moje zaufanie względem dziecka.

Dokonał złego wyboru - zamiast dziecka wybrał nowo poznanych znajomych. Teraz zastanawiam się czy on wogóle kocha to dziecko i czy mu na nim zależy… Po tej sytuacji oddałam pierścionek, wniosłam sprawę do sądu o podwyższenie alimentów, bo ze względu na to, że próbowaliśmy razem być tego przez 5 lat nie zrobiłam. Teraz on mnie za wszystko obwinia. Zastanawiam się czy u niego psychicznie wszystko w porządku? Może on nie dorósł jeszcze do pewnych rzeczy? Ale ile można czekać, dawać kolejne szanse? Teraz cierpię, nawet chciałam wrócić, ale on już nie chce, bo dałam mu sprawę do sądu.

Rozum mówi mi, żeby dać spokój i nigdy już z nim nie być, ale serce mówi coś zupełnie innego, mimo tego co zrobił. Nie potrafię znaleźć połączenia pomiędzy rozumem a sercem. Cierpię, płaczę. To już trwa prawie 3 miesiące. Nie potrafię przestać...

Witam!

Rozum zwykle nie idzie w parze z sercem. Jednak ślepe ufanie emocjom nie zawsze wychodzi nam na dobre. Jest Pani obecnie w trudnej sytuacji. Czuje się Pani zawiedziona i oszukana. To normalne, że w tej sytuacji ma Pani obniżone samopoczucie i jest Pani źle. Taki stan może potrwać jeszcze dłuższy czas.

Jeśli chce sobie Pani pomóc, to warto skorzystać z pomocy psychologa. Dzięki temu może Pani popracować nad swoimi emocjami oraz problemami związanymi z byłym partnerem. Będzie Pani mogła zrozumieć całą sytuację i zyskać szerszy pogląd na całą sprawę. Praca z psychologiem wpłynie pozytywnie także na Pani samopoczucie oraz poprawi relacje z dzieckiem

Pozdrawiam