Kobieta , 39 lat

Moje poważne problemy zaczęły się od roku - zawroty i bóle głowy (tył głowy i skroni). Zaczęłam się coraz częściej chwiać, nie mogłam ustać na nogach. Do tego wszystkiego doszły szumy w uszach i uczucie zatkanych obu uszu. Odwiedziłam laryngologa. Po zrobieniu tomografii komputerowej uszu stwierdził, że nie widzi przyczyn laryngologicznych i odesłał mnie do neurologa. Chciałam zaznaczyć, że zawroty głowy zaczynają się, jak mam uczucie zatkanych obu uszu. Neurolog skierował mnie również na TK kręgów szyjnych. Wyszły małe zmiany. Dostałam leki, ale nadal nic nie pomaga. Wróciłam do tego samego neurologa, skierował mnie znowu na TK głowy. Wyszedł mały obrzęk mózgu i skierował mnie ponownie na rezonans magnetyczny głowy. Nie dostałam żadnych leków. A zatkane uszy i zawroty oraz bóle nadal trwają. Obecnie doszedł mi ból lewego ramienia i niekiedy kręgosłupa oraz nadmierna senność i zmęczenie w ciągu dnia. Proszę o radę, a także informację, czy takie prześwietlenia można robić tak często w ciągu dwóch miesięcy. Pozdrawiam.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Karol Kaziród-Wolski 76
Lek. Karol Kaziród-Wolski Stażysta/Rezydent, Kielce Czarnów
Edytuj odpowiedź

Witam!
Opisane badania można wykonywać w niedługich odstępach czasu. Rezonans magnetyczny jest badaniem w którym do obrazowania tkanek używa się pola elektromagnetycznego, a więc opiera się na innych zasadach niż TK i nie wiąże się z przyjęciem dawki promieniowania rentgenowskiego tak jak w przypadku tomografii komputerowej. W związku z tym może Pani bez obaw poddać się badaniu. W tej chwili trudno wskazać ewidentną przyczynę problemów. Co prawda TK kręgów szyjnych nie wykazało istotnych zmian, ale opisane objawy są dość typowe dla niewydolności kręgowo-podstawnej. Proponuję pozostać pod kontrolą neurologa.

Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowa – Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości. Celem badania jest ocena struktur narządów i wykrycie potencjalnych nieprawidłowości w budowie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach