Zawroty, bóle głowy i szum w uszach

Moje poważne problemy zaczęły się od roku - zawroty i bóle głowy (tył głowy i skroni). Zaczęłam się coraz częściej chwiać, nie mogłam ustać na nogach. Do tego wszystkiego doszły szumy w uszach i uczucie zatkanych obu uszu. Odwiedziłam laryngologa. Po zrobieniu tomografii komputerowej uszu stwierdził, że nie widzi przyczyn laryngologicznych i odesłał mnie do neurologa. Chciałam zaznaczyć, że zawroty głowy zaczynają się, jak mam uczucie zatkanych obu uszu. Neurolog skierował mnie również na TK kręgów szyjnych. Wyszły małe zmiany. Dostałam leki, ale nadal nic nie pomaga. Wróciłam do tego samego neurologa, skierował mnie znowu na TK głowy. Wyszedł mały obrzęk mózgu i skierował mnie ponownie na rezonans magnetyczny głowy. Nie dostałam żadnych leków. A zatkane uszy i zawroty oraz bóle nadal trwają. Obecnie doszedł mi ból lewego ramienia i niekiedy kręgosłupa oraz nadmierna senność i zmęczenie w ciągu dnia. Proszę o radę, a także informację, czy takie prześwietlenia można robić tak często w ciągu dwóch miesięcy. Pozdrawiam.

Witam!
Opisane badania można wykonywać w niedługich odstępach czasu. Rezonans magnetyczny jest badaniem w którym do obrazowania tkanek używa się pola elektromagnetycznego, a więc opiera się na innych zasadach niż TK i nie wiąże się z przyjęciem dawki promieniowania rentgenowskiego tak jak w przypadku tomografii komputerowej. W związku z tym może Pani bez obaw poddać się badaniu. W tej chwili trudno wskazać ewidentną przyczynę problemów. Co prawda TK kręgów szyjnych nie wykazało istotnych zmian, ale opisane objawy są dość typowe dla niewydolności kręgowo-podstawnej. Proponuję pozostać pod kontrolą neurologa.

Pozdrawiam serdecznie!