Zawroty głowy a dyskretna skolioza

Od kilku miesięcy cierpię na zawroty głowy. Laryngolog stwierdził, że wszystko jest w porządku. Miałam robione również CT głowy oraz usg przepływów żył szyjnych wszystkie wyszły prawidłowo. Miałam robione rtg kręgosłupa szyjnego. Wynik; Dyskretna prawostronna skolioza. Zniesiona lordoza z tendęcją do dyskretnego kifotycznego wygięcia. Co to oznacza ? Czy to może być przyczyna zawrotów głowy ?

Piotr Jurczyk

Witam. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby przyczyną były zmiany kręgosłupa (są dosyć powszechne w populacji), ale jeśli chcemy się całkowicie upewnić, można wykonać USG-doppler tętnic dogłowowych tzw. dynamiczne (w maksymalnych zgięciach szyi w różnych kierunkach), aby uwidocznić wpływ ruchów na ewentualne ograniczenie przepływu krwi. Zachęcam do dalszej diagnostyki z prowadzącym neurologiem. Pozdrawiam.