Zawroty głowy, ból nóg i drętwienie ciała przy zwyrodnieniu kręgów szyjnych

man zawroty głowy ciśnienie 163 na 92 T.106 mam zwyrodnienia kręgów szyjnych czy to od tego jest serce jakby zaburzenie mam 35 lat robiłem wyniki 3 lata temu mogę je powtórzyć jak i co mam zrobić lekarz mi wypisał pół tabletki dziwnie Nebilenin nebivololum 5mg drętwieją mi nogi bul bioder i nóg drętwienie z boku i rąk głowa boli czasami proszę odpisać mi

Witam serdecznie. Nadciśnienie i przyspieszona częstość pracy serca nie są związane z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. Mogą one natomiast wynikać ze wzmożonego napięcia układu autonomicznego, nadwagi, nadczynności tarczycy, wad zastawkowych czy niewydolności serca. Myślę że przy takich wynikach u młodej osoby warto zasięgnąć konsultacji kardiologicznej i ustalić ich przyczynę. Natomiast ból bioder, nóg, głowy, rąk oraz drętwienia jak najbardziej mogą być związane ze zwyrodnieniem stawów kręgosłupa. Myślę że warto udać się do neurologa, który rozważy zlecenie nowych badań i wdroży odpowiednie postępowanie.