Zawroty głowy, bolesne nogi i ręce a wynik MRI

Dzień dobry, mam prośbę, bardzo proszę o interpretację MRI. Czy moje zawroty głowy mogą być od szyi Mam osłabione nogi, ręce, kłopoty z utrzymaniem przedmiotu w ręce, mrowienie, kłucia w obu rękach, nogach: "Tarcza m-kręgowa C5/6 obniżonej wysokości, uwypuklona dokanałowo centralno-prawobocznie w poziomie zmian zwyrodnieniowych tylnych krawędzi trzonów , widoczne zwężenie otworu mkręgowego i zachyłka korzeniowego prawego oraz dyskretna impresja rdzenia. Czy to można leczyć rehabilitacją?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie oraz łączna analiza wykonanego badania. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że może być konieczna konsultacja lekarza neurochirurga.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. zawroty głowy, dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn i wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurochirurg lub ortopeda.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. Ze względu na opisywaną impresję rdzenia wskazane jest rozważenie leczenia operacyjnego.