Zawroty głowy, drętwienie lewej strony twarzy i brak sił

witam miałam zawroty głowy jakiś czas dziś złapało mnie drętwienie lewej strony twarzy i dziwny brak siły ręki tk ok Morfologia ok neurolog ok . Czyżby nerwica wegetatywna a może jakiś ucisk ?? Martwię się .. jeśli nerwica co robić ? Jutro mam bez kolejki neurologa ale niepokój straszny

Mgr Katarzyna Malcher

Jeśli wyniki badań dodatkowych (TK głowy, inne) są prawidłowe, a neurolog nie widzi podłoża "mózgowego" objawów, to najprawdopodobniej zaburzenia nerwicowe. Zalecam psychiatrę (jeśli chce Pani złagodzić objawy) i psychoterapię (jeśli chce Pani poznać ich przyczyny i zapobiec ich nawrotom w przyszłości).

Dzień dobry!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości (tzn. "z ciała"). Jeśli lekarz stwierdzi, że przyczyna może być psychiczna, należy udać się na konsultację do psychiatry bądź psychologa.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam serdecznie na podstawie tego co Pani pisze trudno powiedzieć co jest przyczyną.
Może to być spowodowane działaniem stresu, może to być też spowodowane niedoborem witaminy D czy B albo niedoborem wapnia i magnezu. Bez odpowiednich badań wykluczających nie mogę wiele powiedzieć. Jednak myślę, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie