Zawroty głowy, drętwienie lewej strony twarzy i brak sił
witam miałam zawroty głowy jakiś czas dziś złapało mnie drętwienie lewej strony twarzy i dziwny brak siły ręki tk ok Morfologia ok neurolog ok . Czyżby nerwica wegetatywna a może jakiś ucisk ?? Martwię się .. jeśli nerwica co robić ? Jutro mam bez kolejki neurologa ale niepokój straszny

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Mgr Katarzyna Malcher
Jeśli wyniki badań dodatkowych (TK głowy, inne) są prawidłowe, a neurolog nie widzi podłoża "mózgowego" objawów, to najprawdopodobniej zaburzenia nerwicowe. Zalecam psychiatrę (jeśli chce Pani złagodzić objawy) i psychoterapię (jeśli chce Pani poznać ich przyczyny i zapobiec ich nawrotom w przyszłości).
Dzień dobry!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości (tzn. "z ciała"). Jeśli lekarz stwierdzi, że przyczyna może być psychiczna, należy udać się na konsultację do psychiatry bądź psychologa.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska
Witam serdecznie na podstawie tego co Pani pisze trudno powiedzieć co jest przyczyną.
Może to być spowodowane działaniem stresu, może to być też spowodowane niedoborem witaminy D czy B albo niedoborem wapnia i magnezu. Bez odpowiednich badań wykluczających nie mogę wiele powiedzieć. Jednak myślę, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie