Zawroty głowy i ból w okolicy kręgów szyjnych

witam mam pytanie od kilku tygodni mam zawroty glowy bol w okolicy kregow szyjnych co to moze byc?

Witam.

Opisany problem to objaw często zgłaszany przy dyskopatii na tym odcinku.

Przesunięte kręgi szyjne mogą uciskać i drażnić przebiegające w pobliżu naczynia – przede wszystkim tętnice podstawną i kręgową.

Te zaś odpowiadają za dostarczenie krwi do znajdujących się w mózgu ośrodków równowagi.

Jeżeli krwi dopływa za mało, dochodzi do niedotlenienia i zaburzenia ich funkcjonowania, co powoduje nawracające epizody bólu i zawrotów głowy. Zdarza się, że pojawiają się też nudności, wymioty i omdlenia.

W takim przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta w celu wykonania dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego które pozwoli na ocenę i zlecenie odpowiedniej diagnostyki obrazowej np RM kręgosłupa szyjnego, USG tętnic szyjnych oraz diagnostyka z krwi aby ustalić zalecenia co do zastosowania leczenia.

Pomocna będzie opinia neurologa, ortopedy lub dobrego fizjoterapeuty którzy tak jak wyżej wspomniałem wykonają dokładne badanie fizykalne które pozwoli na ocenę zmian które Pani odczuwa ale przede wszystkim odpowiednie podejście do opisanego problemu.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta