Zawroty głowy i bóle kręgów szyjnych

witam od b dawna miewam zawrotry glowy i bol kregow szyjnych 2 lata temu robione mialam wszystkie badania w kierunku glowy wszystko bylo ok Od niedawna miewam dziwne dolegliwosci bolowe tzn miewam takie dziwne omdlenia rak i nog,mrowienia czy to moze byc SM ?rece i nogi mam jakbym byla po ciezkim treningu ,mam nerwice lekowa,i dyskopatie kregow szyjnych czesto czytam o moich dolegliwosciach i boje sie by to nie bylo SM prosze o jaka kolwiek odpowiedz pozdrawiam

Dzień dobry.
Aby móc wykluczyć lub potwierdzić SM niezbędna jest konsultacja u neurologa, który może też zlecić dodatkowe badania. Opisane przez Panią objawy mogą występować w SM i też w innych chorobach, również w "nerwicy lękowej" na którą Pani, jak pisze, choruje. Zachęcam do rozmowy o tym ze swoim psychologiem podczas sesji terapeutycznej. Myślę, że osoba która Panią zna i u której leczy się Pani będzie umiała trafniej powiedzieć, czy opisane dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne czy też potrzebna jest konsultacja neurologiczna. Jeśli nie korzysta Pani z terapii u psychologa zachęcam do rozważenia rozpoczęcia takiego leczenia.
Agnieszka Lipińska

Najlepszą pomocą dla Pani wg mnie będzie psychoterapia, która pomoże Pani zrozumieć swoje zachowania, w wyniku czego znikną objawy chorobowe o podłożu psychicznym i potrzeba wyszukiwania informacji o możliwych chorobach.
Pozdrawiam.