Zawroty głowy i krew w moczu przy niewydolności serca

proszę o pomoc -od tygodnia cierpię na duże zawroty głowy nadmieniam iż leczę się z powodu niewydolności serca jestem 10 lat po zawale z wszczepionym stymulatorem.Biorę leki nasercowe ,również obniżające ciśnienie.oraz przeciwzakrzepowe. Czasem pojawia się krew w moczu według urologa i wyników badań było to spowodowane stanem zapalnym nerek i ze często będzie się to powtarzałó ponieważ długo jestem leczona acxenocumarolem.Mam już dość chodzenia do specjalistów ,proszę o poradę. M.

Witam, pojawienie się krwi w moczu jest objawem wymagającym wyjaśnienia. Jeśli diagnostyka wykluczy "urologiczne" tło krwiomoczu (kamica, nowotwór, ciało obce, uraz) oraz "nefrologiczne" (choroby miąższu nerek, tzw. glomerulopatie) to najpewniej przyczyną jest przyjmowanie leków trombolitycznych (w Pani przypadku acenokumarolu). Liczne objawy chorobowe, które Panią trapią wskazują razcej, że nie pozbędzie się Pani konieczności bywania u specjalistów, ale, cóż, takie jest życie zależne od PESELu. Pozdrawiam RH