Zawroty głowy i mdłości po stosowaniu Lexapro

MOJA MAMA 86 LAT 4 DNI TEMU ZACZELA PRZYJMOWAC ANTYDEPRESANT - LEXAPRO 1/2 PASTYLKI. BARDZO ZLE SIE CZUJE, ZAWROTY GLOWY, MDLOSCI. CZY MOZE BYC TO EFEKT PRZYJMOWANIA LEKU. POZA TYM MAMA JEST ZDROWA, PRZYJMUJE TYLKO LEK NA OBNIZENIE CISNIENIA. CZY PRZERWACPODAWANIE ANTYDEPRESANTU? DZIEKUJE. IRENA

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Dzień dobry
Proszę przerwać podawanie leku i skontaktować się z lekarzem Psychiatrą, który leczy mamę.
Pozdrawiam

Opisywane objawy mogą być wczesnymi działaniami niepożądanymi escitalopramu (Lexapro), które zazwyczaj w ciągu kilku dni mijają, a następnie rozwija się efekt terapeutyczny. Utrzymywanie się tych objawów lub duża ich uciążliwość jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem psychiatrą, w celu badania i podjęcia adekwatnych decyzji, tak aby nie przerywać leczenia zbyt pochopnie.