Zawroty głowy i osłabienie u 36-letniej kobiety

witam. od roku żle się czuję. nie mogę chodzic do kościoła, bo strasznie kręci mi się w głowie. gdy jestem na zakupach w supermarkiecie jak najszybciej musze "lecieć" do kasy bo jakos słabo mi... chodze jak pijana gęś... wokoło wszystko mi się kreci. strasznie przejmuje się np. chorobą dziecka np. przeziębieniem jego gorączką itp. 9 miesięcy temu moje zycie doznało totalnego przewrotu zamieszkałam na gospodarstwie 30 ha. czy to nerwica? tarczyca i krew ok

Mgr Monika Hibner

Witam,
z tego co Pani pisze coś bardzo istotnego zmieniło się w Pani życiu a mianowicie miejsce zamieszania. Wiąże się to m.in. z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa póki się Pani nie oswoi i nie zaakceptuje nowej sytuacji. Pani organizm na poziomie somatycznym czyli cielesnym daje znać jak Pani przeżywa tą zmianę. Czasami bywa tak, że trudno się przyglądać swoim uczuciom, zastanowić się i je ponazywać. Kiedy tego nie robimy organizm jakoś musi dać nam znać co się dzieje.
Polecam zastanowić się i podzielić się z kimś bliskim swoimi uczuciami odnośnie przeprowadzki. Nawet tymi trudnymi bo przecież taka sytuacja naturalnie budzi lęk i strach jak to teraz będzie :)
Jeśli taka sytuacja utrzymywała by się niepokojąco długo zachęcam do rozmowy z psychologiem czy psychoterapeutą.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Objawy, o.których Pani pisze, mogą wskazywać na nerwicę. Łączy je Pani ze zmianą zamieszkania. Jeżeli jest tak, że ma Pani mieszane odczucia odnośnie tej zmiany, a z jakiś powodów nie pozwala Pani sobie na przeżywanie np. niezadowolenia, frustracji, czy złości, emocje te mogą "dochodzić do głosu " poprzez objawy takie jak zawroty głowy, napady lęku itp. Żeby jednak móc postawić diagnozę, określić przyczynę Pani dolegliwości i zaproponować leczenie, potrzebny jest indywidualny kontakt z lekarzem. Zachęcam do konsultacji i podjęcia terapii u psychoterapeuty.