Zawroty głowy i otępienie oraz brak koncentracji

Witam mam 22lata zawroty głowy i otepienie jakby pusta w głowie,oszołomienie,brak koncetracji, nie pamietam co robilem i myślałem 10 sekund temu, albo przypominam sobie ale z trudnoscią ze to nie bylo 10sekund temu tylko np wczoraj, bylem u lekarza powiedzieli mi ze to nerwica, ale nie zrobili mi zadnych badan i chcialbym prywatnie porobic badania? I chcialbym sie dowiedziec jakie to badania i na wszystko wykluczyc,bylem u okulisty i neurologa i jest ok.

Szanowny Panie, dolegliwości, na które się Pan skarży są objawami nerwicowymi. a dokładniej nazywa się je zaburzeniami dysocjacyjnymi. To, że ma Pan problemy z koncentracją, kłopoty z pamięcią wiążą się z tym, iż prawdopodobnie jest Pan myślami gdzie indziej, zapewne żyje Pan w ciągłym stresie. Podobne objawy mogą też towarzyszyć nadużywaniu środków psychoaktywnych np. marihuany. Warto skonsultować się z psychoterapeutą, który pomoże Panu stanąć twardo na nogach, tak, aby mógł się Pan poczuć pewnie, nauczył się być obecnym, żyć w "tu i teraz" i nie musiał już tak bujać w obłokach. Świetne rezultaty daje metody pracy z ciałem, praca z oddechem oraz terapia uważności (mindfulness). Listę zaufanych specjalistów ze Śląska znajdzie Pan na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany
przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii integratywnej