Zawroty głowy i problemy z koncentracją po zabiegu mezoterapii igłowej dłoni

Dzień dobry. Kilka dni temu został mi przeprowadzony zabieg mezoterapii igłowej dłoni przez początkująca osobę. W trakcie zabiegu zostala uszkodzona drobna zyłka (tak stwierdzil lekarz) Od tamtego czasu mam lekkie zawroty glowy, male chwilowe problemy z koncentracją, równowagą nawet. Zastanawiam się czy to związane jest np z minimalna podaną dawką HA np do żył przez początkująca osobę ( calkowite zuzycie produktu na obie dlonie 0,4mm ) czy z moim silnym stresem spowodowanym wlasnie peknieciem tej zylki, czy moze konkretnie z uszkodzeniem/zerwaniem drobnej zylki, albo samą mezoterapia, a kilka dni wczesniej mialam mezo twarzy wykonana prawidlowo przez doswiadczona osobe Co powinnam zrobic, zeby sprawdzic co sie ze mna dzieje?

Dzień dobry, uważam, że uszkodzenie naczynia podczas tego zabiegu nie ma żadnego powiązania z objawami które Pani opisuje. Ilość kwasu, która została podana jest tak mała, że nie spowodowała wymienionych objawów. Podejrzewam, że objawy związane są ze stresem, który Pani odczuwa w związku z tą sytuacją.

Po zabiegu mezoterapii mogą występować siniaki i zaczerwienienia. Skóra jest wrażliwa, szczególnie na uciskanie i uderzenie. Jednak w powikłaniach nie występują zawroty głowy i problemy z koncentracją. Są to objawy dosyć niepokojące i najlepiej jest skonsultować się z lekarzem neurologiem. Przyczyną może być nadmierna ilość stresu, odwodnienie organizmu, niezdrowa dieta (uboga w żelazo, magnez, bazująca na dużej ilości tłuszczach roślinnych i małą ilością warzyw i owoców). Powodami może być również ogólne przemęczenie organizmu, ale również choroby tarczycy i mózgu, dlatego właśnie najlepiej udać się jak najszybciej do lekarza.