Zawroty głowy i problemy z wzrokiem

Witam! Od jakiegoś czasu (około 2 mies.) mam zawroty głowy i lekki ból głowy. W okolicach skroni i czoła (nad nosem). Czasem jak patrzę z jednego punktu na drugi, to tak, jakby wzrok poruszał się z opóźnieniem (nie wiem, jak to inaczej opisać). A jak skieruję wzrok do dołu, to mam lekki ból gałki ocznej (ale nie zawsze). Nie wiem, czym to jest spowodowane. Może to osłabienie organizmu po zimie? Biorę witaminy (centrum), staram się odżywiać zdrowo (dużo warzyw, owoców, wody mineralnej i ciemne pieczywo). Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale dodam, że cierpię na przewlekle zapalenie migdałów (które 2-4 razy do roku się odzywają, a przy nich od jakiegoś czasu również zatoki). Chciałabym się mniej więcej dowiedzieć, co to może być, bo zaczynam się martwić i bać jeździć sama autem. I jakie ewentualnie mogłabym zrobić badania, żeby poznać przyczynę??? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Mam zbyt mało informacji, by stawiać diagnozę, jednak objawy mogą być związane z zapaleniem zatok oraz schorzeniami migdałków podniebiennych. Wskazana wizyta u laryngologa. W razie wykluczenia przez niego przyczyny laryngologicznej, warto udać sie do neurologa.

Można też zacząć od lekarza rodzinnego, który spojrzy na Panią całościowo i zasugeruje właściwych specjalistów.

Pozdrawiam