Zawroty głowy i szumy w uszach

Witam często kręci mi sie w głowie ,w poniedziałek zawroty tak sie nasiliły ze musiałam trzymac sie scian wchodząc po schodach ,gdy sie połozyłam zawroty ustawały ale wystarczyło ze podniosłam głowe wszystko zaczynało sie od nowa ,mam szumy w uszach i uczucie jakbym miała balon w głowie a cisnienie 120/70 ,laryngolog stwierdził ze ok ....co to może byc ..nadmienię ze mam nerwicę lękową ..nie mam juz sił na to wszystko .Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Przede wszystkim należy jednak wykluczyć tło organiczne poprzez konsultację ze specjalistą laryngologiem (co już Pani zrobiła) oraz neurologiem. Jeśli wykluczone zostanie tło somatyczne, warto rozważyć przyczynę psychogenną.