Zawroty głowy i zaburzenia równowagi

Witam. Mam 35 lat, od wielu lat dokuczają mi zawroty głowy. W ostatnim czasie mam ataki co 2-3 mc do takiego stopnia , że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować.Świąt pod nogami mi się rozlewa, mam zaburzenia równowagi, ciągle mnie zarzuca.Mam problemy z pamięcią i koncetracją. Robiłam rezonans magnetyczny, gdzie stwierdzono u mnie karotyzację tętnicy tylnej mózgu-wariant anatomiczny,niewielka asymetria tetnic kręgowych. Czy to tłumaczy moje dolegliwości? Błagam o pomoc :-(

Witaj

Karotyzacja jest wariantem normy, mówi o innych niż występującym większości zaopatrzeniu w krew tętnicy tylne mózgu

Aby zdiagnozować, wykluczyć przyczyny konieczna jest konsultacja laryngologiczna, nie da się tego ocenić on line, niestety.

W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby, wiek , przyjmowane leki... itd itd...

Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
I drobna uwaga zaburzenia równowagi to nie to samo co zawroty głowy, choć często jedno z drugiego wynika.