Zawroty głowy i zniesienie lordozy kręgosłupa szyjnego

Witam. Mam 23 lata i od jakiegoś czasu mam problem z zawrotami głowy. MRI głowy wyszło ok, ale robiono mi RTG szyi i wyszło mi że mam: -Rotacja kręgów szyjnych -Zniesienie lordozy dolnego odcinka kręgosłupa szyjnego -Ponad tylnym łukiem atlasu foramen arcuale -Obniżona od przodu przestrzeń m-k C5-6, w mniejszym stopniu C6-7 Dyskretna Antelisteza C5. Co to wszystko oznacza? I jak to się leczy, za pomocą farmakologii, czy może rehabilitacji, a może operacyjnie? Boję się, proszę o pomoc
23 LAT ponad rok temu

Z rtg odcinka szyjnego kręgosłupa wynika, że zawroty głowy mogą być spowodowane właśnie przez dyskopatię odcinka szyjnego. Na podstawie samego opisu diagnozy postawić nie można ale świadczy on, że może mieć Pani właśnie początek zmian dyskopatycznych i należałoby się tym zając i np leczyć odpowiednimi zabiegami rehabilitacyjnymi. Z wynikami proszę się udać do lekarza ortopedy lub/i neurologa.