Zawroty głowy, mdłości i ból brzucha a prawdopodobieństwo ciąży pomimo okresu

Dobry wieczór! Miesiąc temu współżyłam z mężem dwa dni przed okresem, po czym okres się normalnie pojawił. Od tego czasu bardzo źle się czułam, miałam mdłości i ból pleców. W tym miesiącu okres opóźnił się zaledwie o 4 dni ale wyglądał normalnie i trwał 6 dni. Znowu dziwnie się czuje, mam mdłości i okropny ból pleców. Bardzo proszę o poradę czemu tak się dzieje i czym może to być spowodowane, czy to może być ciąża? Czy mimo ciąży okres może się pojawić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krwawienie implantacyjne, a później plamienia mogą być mylnie interpretowane jako miesiączka. Dlatego też należy wykonać test ciążowy.