Zawroty głowy, mdłości i zaburzenia widzenia a możliwe przyczyny

Witam,mam duży problem z zawrotami głowy do tego dochodzą mdłości,zaburzenia wzroku czasem mowy również,wszystko trwa od około roku,ale objawy wciąż się nasilają.Zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania między innymi;rezonans mag.głowy,usg tętnic szyjnych,rtg kręgosłupa,usg jamy brzusznej,ekg,badanie krwi na cukrzyce,cholesterol(nieznacznie podwyższony),reszta badań w normie.odwiedziłem kilku specjalistów i żaden nie potrafi jednoznacznie określić co mi dolega.Może ktoś mi tutaj pomoże?

Piotr Pilarski

Jeśli wszystkie wyniki są prawidłowe przyczyną mogą być zaburzenia psychosomatyczne. Sugeruję wizytę u psychologa.

Pozdrawiam.

Diagnostyka zwrotów głowy jest trudna. Przede wszystkim ważny jest charakter zawrotów, podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące i wiele innych cech. Przy niektórych rodzajach zawrotów gowy badania dodatkowe są prawidłowe a rozpoznanie stawia się wyłącznie na podstawie objawów.