Zawroty głowy, mdłości, złe samopoczucie i stres przed egzaminem a nerwica

Witam, Za kilka dni mam ważny egzamin z matematyki, sporo się uczyłem przed egzaminem i kilka dni temu wieczorem poczułam się źle, miałem mdłości, było mi niedobrze, zawroty głowy, szybkie bicie serca. Na drugi dzień to samo, czuje się jakbym nie był w swoim ciele, nie czuję rąk ani nóg, czuje sie niekomfortowo w swoim ciele.Pierwszy raz w życiu mi się takie coś przytrafiło Czy to może być nerwica? Czy to jest poważna choroba i czy da się ją wyleczyć całkowice ?? Proszę o odpowiedź pozdrawiam .

Witam,
To może być reakcja stresowa związana z egzaminem. Jeśli te objawy Panu nie przejdą i/lub będą się powtarzać i nasilać proszę zgłosić się do psychologa.
pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Jeśli objawy były jednorazowe i związane z konkretną sytuacją, bardziej wiązałabym je ze stresem. Jeśli objawy będą nawracać (nawet w sytuacjach nie będących silnymi stresorami) wówczas może to oznaczać nerwicę, a wówczas należy skonsultować się z psychologiem i podjac psychoterapię. Wyleczenie jest możliwe, o ile przepracowane zostaną wszystkie negatywne i lękowe wzorce emocjonalne i zastąpione bardziej adaptacyjnymi formami radzenia sobie z trudnościami.

Witam,
objawy są podobne do objawów nerwicy, ale może to być po prostu reakcja na stres. Pisze Pan o ważnym egzaminie. Być może nie ma jeszcze powodu, żeby martwić się chorobą. Na chwilę obecną nie zaszkodziłaby zapewne indywidualna konsultacja z psychologiem, żeby porozmawiać o problemie, o tym jak radzić sobie ze stresem, jego objawami oraz o ewentualnych rokowaniach i możliwości występowania jakichś zaburzeń lekowych, które z powodzeniem leczy się w psychoterapii. Pozdrawiam.