Zawroty głowy, mroczki przed oczami i zaburzenia widzenia oraz wynik EEG po uderzeniu w tył głowy

Witam. Wiek 19 lat. Pół roku temu upadłem na tył głowy dość mocno, wszystko było okej itd. niedawno pojawiły się zawroty głowy, mroczki przed oczami głównie gdy patrze na jasne tło oraz w ciemnościach i również mam lekkie problemy z czytaniem.) Pare razy miałem rozmazaną plamę w oku (30-60) min ale to przechodziło. Rezonans z kontrastem wszystko okej. na EEG wyszło : w okolicach czołowo skroniowych zmiany napadowe z cechami uogólniania synch fal fetha. czynnos podstawowa zbyt wolna do wieku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym z wynikiem EEG udać się do neurologa, który po pełnym badaniu zadecyduje czy konieczne jest leczenie.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik EEG powinien ocenić specjalista neurolog w oparciu o pełne, szczegółowe dane kliniczne. Ze względu na zaburzenia widzenia warto także skonsultować się ze specjalistą okulistą.