Zawroty głowy, nudności i niskie ciśnienie u 23-latki

Witam!! Od pewnego czasu bardzo źle się czuje, mam zawroty głowy, nudności, wszystko mnie boli, czuje się jak człowiek w podeszłym wieku normalnie, a mam dopiero 23 lata. W ciąży nie jestem. Zawsze miałam niskie ciśnienie a ostatnio zauważyłam, że ciśnienie mi skacze, czasami jest to 110/ 76 a czasami dochodzi do 147/98 ale zawsze gdy mierze ciśnienie mam bardzo szybki puls bo sięga on aż do 104-106. Dodam jeszcze że strasznie puchną mi nogi. Ciekawi mnie skąd takie dolegliwości.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Wskazane jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.