Zawroty głowy, omdlenia, pieczenie w tętnicy szyjnej

Chciałbym podzielić się moim problemem i prosić o pomoc w jego rozwiązaniu. Podczas spaceru zasłabłem, po czym karetka + SOR nie potwierdzili nic niebezpiecznego, następnie trafiłem do szpitala gdzie zrobiono mi szereg badań i poza obkurczonym woreczkiem żółciowym nie wyszło nic podejrzanego. Objawy: zawroty głowy, omdlenia, pieczenie w tętnicy szyjnej i żyłach (pękające żyłki), ogólna słabość, zimne kończyny. Od dłuższego czasu miałem napięte barki i kręgosłup szyjny. Czy to może być nerwica?

Objawy tzw. nerwicowe mogą mieć przeróżną postać. Nierzadko manifestują przez objawy somatyczne. Jeżeli miał Pan zrobione w szpitalu badania i żadne z nich nie potwierdziło schorzeń natury somatycznej (ani także nie proponowano Panu dalszej diagnostyki w kierunku konkretnych chorób), może warto udać się do psychoterapeuty i spróbować poszukać przyczyn emocjonalnych leżących u podłoża takich dolegliwości. Być może sam Pan widzi takie podłoże albo podejrzewa czynniki psychiczne powodujące taki stan. Trudno stawiać diagnozy przez internet i j nie byłabym do tego skłonna, nie mniej zazwyczaj zachęcam do poszukania w sobie, w swoim życiu sytuacji, wydarzeń, które mogą powodować objawy somatyczne. Szczególnie, że ma Pan wykluczone podłoże somatyczne (jak dobrze rozumiem po treści wypowiedzi). Czasem niewyrażone, tłumione emocje muszą gdzieś znaleźć sobie ujście i nierzadko wyrażają się przez objawy somatyczne.