Zawroty głowy, osłabienie i duszności

Od ok. 3 tygodni miewam osłabienie, zawroty, duszności. Przez dwa tygodnie podczas brania głęboki wdechów zaczynało boleć mnie serce oraz klatka piersiowa, nie mogłem wziąć oddechu. Mam ciągły kaszel od miesiąca. Nie robiłem teraz żadnych badań. Ostatnie badania robiłem cztery lata temu. Miałem przewagę krwinek białych. Dostałem żelazo, po którym jeszcze gorzej się czułem. Miewałem większe zawroty głowy prowadzące do omdleń. Na dzień dzisiejszy dodatkowo towarzyszą mi lęki.

Witam serdecznie!

Niestety trudno będzie Panu pomóc. Myślę, że nie obędzie się bez osobistej wizyty u internisty lub lekarza rodzinnego. Objawy jakie Pan opisuje są dość niepokojące. Mogą być wyrazem poważnej choroby - np. przewlekającego się zapalenia płuc albo oskrzeli, na co może wskazywać długotrwały kaszel, ból przy oddychaniu (podrażnienie opłucnej, która pokrywa płuca) oraz duszność. Niestety nie da się tego stwierdzić bez możliwości zbadania Pana oraz dokładniejszej rozmowy.

Konieczne będą z pewnością także badania laboratoryjne. Trudno wnioskować coś na temat morfologii krwi, która była oznaczona cztery lata temu, nie znając zresztą konkretnego wyniku. Niemniej, skoro zalecono Panu żelazo, to znaczy, że wynik nie był prawidłowy i z pewnością konieczna jest kontrola.

Zawroty głowy mogą wynikać z różnych przyczyn i tego też nie da się zdiagnozować bez możliwości zbadania pacjenta. Ich przyczyną mogą być zarówno schorzenia układu nerwowego (neurologiczne), serca i układu krążenia, uszu lub anemia.

Proszę koniecznie skonsultować się osobiście z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie