Kobieta , 28 lat Witam, Od wtorku bardzo słabo się czuję, gdy wstanę i zaczynam chodzić dostaję oczopląsu i zawrotów a nastpnie wymiotuję. Badania krwi ogólne wyszły dobre potas również. żelazo przekroczona norma 194. lekarz pierwszego kontaktu rozłożył ręce nic nie przepisał, nie dał nigdzie skierowania bo może samo przejdzie. ciążę wykluczam robiłam testy. mam 28 lat nie odchudzałam się ciśnienie w porządku, innych objawów brak. sypiam dobrze. co może być przyczyną jakie badania wykonać i gdzie się zgłosić ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Oczopląs – Oczopląs to mimowolne, rytmiczne ruchy gałek ocznych, najczęściej w poziomie. Występują w następstwie fizjologicznego lub patologicznego pobudzenia komórek receptorowych narządu przedsionkowego. Drgania mogą być stałe lub zmieniać się w zależności od kierunku spojrzenia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Neurologia

Zawroty głowy - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Zawroty głowy - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Zawroty głowy należą do często zgłaszanych dolegliwości i są powodem około 5% wizyt u lekarzy różnych specjalności. Odsetek chorych zwiększa się z wiekiem i powyżej 65 roku życia wynosi około 50%. Definicja zawrotów głowy mówi, iż jest to złudzenie ruchu...