Zawroty głowy po ćwiczeniach fizycznych przy niedoczynności tarczycy

Witam, jestem kobietą, mam 27 lat, od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Zawsze miałam niskie ciśnienie tętnicze krwi ok 90/60 lub mniej, przy wyższym czuję się źle. Od m-ca uprawiam dość intensywny regularny wysiłek fizyczny (zumba). Po zajęciach czasem bardzo kręci mi się w głowie, po 30 minutach od zakończenia mam ciśnienie ok 80/50 i tętno 85 - 90. Czy jest to naturalne? Dodam, że na początku zajęć czuję jakby mi drętwiały i puchły palce u rąk, ale po rozgrzewce to mija. Pozdrawiam !

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wizyta u kardiologa. Konieczne są odpowiednie badania ponieważ ciśnienie po wysiłku jest zbyt niskie i taki jest powód objawów. Proponuję wykonać także tsh.

Małgorzata Panek

Pani objawy mogą wynikać z niedostatecznej ilości wypijanych płynów. Czy jest Pani pod stałą opieką endokrynologa? Należałoby ocenić poziom hormonów tarczycy. Przy niewyrównanej niedoczynność może występować osłabienie i obrzęki kończyn. Proszę udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam