Zawroty głowy po leku Asertin

Przez 3 miesiące przyjmowałam asertin, ponieważ pojawiła się u mnie biegunka,której w żaden sposób nie mogłam wyleczyć-3 tyg.,byłam odwodniona i wylądowałam w szpitalu,musiałam odstawić lek-stopniowo.Po odstawieniu dolegliwości jelitowe ustąpiły ale po 4 dniach od zaprzestania przyjmowania leku pojawiły się u mnie dziwne zawroty głowy i nudności.Czy te objawy są normalne w tej sytuacji?Jeśli tak to czy można je w jakiś sposób złagodzić i ile może to potrwać? Mój lekarz jest na urlopie.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić jaka jest przyczyna opisanych dolegliwości. Teoretycznie może być to wynik odstawienia leku jak i wielu innych nieprawidłowości. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu najbliższych godzin, sugeruję ocenę lekarza POZ.