Zawroty głowy po położeniu się na prawym boku

Witam, mamzawroty głowy ale tylko po połozeniu się na prawym boku, zrobiono tomograf głowy i nic , tomograf kręgów szyjnych i mam dyskopatię, więcej na prawej stronie . Czasem po zapomnieniu się mam zawroty cały dzień , lekarz zlecił mi badanie słuchu-pogorszyło się , teraz mam być u okulisty bo gorzej widzę .Lekarz zlecił mi jeszcze USG tętnic szyjnych i badanie błednika.Czy można zrobić coś jeszcze bo jest mi ciężko bez przerwy uważać na wszystkie skręty w prawo. Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, diagnostyka zawrotów głowy może być bardzo skomplikowanym procesem i kolejne badania będą zależeć od wyników poprzednich. USG-Doppler tętnic szyjnych, badanie okulistyczne i badanie błędnika wniosą bardzo dużo do diagnozy. Badania te wykluczą/potwierdzą najbardziej prawdopodobne przyczyny zawrotów. Do rozważenia pozostaje jeszcze konsultacja neurologiczna. Sama dyskopatia kręgów szyjnych tylko w niewielkim stopniu może powodować zawroty głowy - zaburzenia krążenia wykluczy/potwierdzi USG tętnic szyjnych

Zawroty głowy pozycyjne często są związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa i miażdżycą naczyń, patologią błędnika . Szczęśliwie TK głowy w normie.
Proszę wykonać zalecone badania : USGD przepływy w tętnicach szyjnych i kręgowych i badanie słuchu
Potem laryngolog i neurolog!
Ważna redukcja wagi i cholesterolu, ćwiczenia posturalne! regularne posiłki i płyny!