Zawroty głowy po przebudzeniu i podnoszeniu się

Obudzilam sie w nocy, otworzylam oczy i nagle zaczal wirowac caly pokoj. Od razu zrobilo mi sie niedobrze. Na sile zamknelam oczy, ale bylo gorzej. w koncu ustalo. w zeszlym miesiacu meczylo mnie takie cos kilka dni. Kreci mi sie w glowie rowniez gdy podnosze sie lub po prostu stoje. o co chodzi?

To pozycyjne zawroty głowy, pewnie zwiazane z niskim ciśnieniem
Warto zadbać o regularne posiłki i płyny, gimnastyke
Kontrola ciśnienia krwi i pulsu,
Bad. Laboratoryjne : morfol i zelazo, elektolity we krwi