Zawroty głowy po uderzeniu głowy w dzieciństwie

depresja czy PTSD w wieku 10 lat spadlam z huśtawki uderzyłam sie w głowę gdy sie ocknęłam wymiotowałam. kilka razy ktoś zaprowadził mnie do domu. mama wezwała karetkę w szpitalu spędziłam 5 dni. po wyjściu ze szpitala podczas schylania głowy bolał mnie kark i kręciło mi sie w głowie nie mówiłam o tym nikomu. Ostatnio mnie wam zawroty głowy podczas wstawania z łózka, a także pogłębia sie moja nieśmiałość i leki przed mowa mam wrażenie ze sie zemnie śmieją. czy ma to związek z tym urazem.

Podobne trudności na pewno należy skonsultować z lekarzem. Mogą, ale nie muszą mieć związku z urazem. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń, będzie to oznaczało ich emocjonalne (nerwicowe) źródło. Wówczas należy podjąć psychoterapię.

Czytając to co Pani napisała nie mam jasności co do występowania opisanych objawów. Czy towarzyszą one Pani od wypadku, czy powróciły po upływie jakiegoś czasu, czy przeżywa Pani ich nasilenie. Z pewnością szuka Pani odpowiedzi na pytanie dotyczące ich źródła - i tu przychodzi pamięć tamtego wydarzenia. Warto z nasilającymi się objawami zwrócić się do lekarza. Gdyby się okazało, że przyczyna rzeczywiście może tkwić w tamtym wydarzeniu warto poszukać specjalisty-terapeuty od leczenia objawów po zdarzeniach traumatycznych.

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia diagnozy u psychologa - psychoterapeuty a następnie lekarza psychiatry, którzy zaproponują dalsze kropki postępowania. Pozdrawiam.