Zawroty głowy po urazie i nerwica
Witam, 5 tyg temu doznałam urazu głowy, do lekarza zgłosiłam się dopiero po 3 tyg, badanie tomografii komputerowej nie wykryło żadnych zmian, czekam na rezonans magnet. Początkowo bolała mnie głowa i miałam lekkie zawroty głowy. Dwa tygodnie temu lekarz przepisał mi skierowanie na rezonans i tabletki na ból i zawroty głowy. Od tego momentu mam coraz gorsze zawroty głowy. Mam też nerwice od kilku lat. Tak zaawansowaną że "atakuje" mi wszystko. Te zawroty głowy mogą być spowodowane silnym stresem?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witaj!
zawroty głowy mogą być spowodowane różnymi czynnikami, także stresem . Nic pani nie napisała o lekach ,które pani bierze. Proszę skonsultować się osobiście z neurologiem i psychologiem po konsultacji z lekarzem neurologiem, ponieważ mogą to być objawy złożone. Pozdrawiam
Dzień dobry!
Tak, jest to możliwe, ale jednoznaczna odpowiedź wynika osobistego kontaktu z lekarzem, przeprowadzenia badań diagnostycznych i przekracza możliwości forum internetowego. Czy leczy się Pani w związku z nerwicą? Farmakologicznie, pod opieką lekarza psychiatry lub w psychoterapii? Warto skonsultować swoje obecne objawy z psychologiem/ psychiatrą, który zna dłużej Panią i historię Pani choroby. Z pewnością on trafniej odpowie na Pani pytanie, w jakim stopniu zawroty głowy mogą być związane ze stresem i objawami nerwicy.
Pozdrawiam!