Zawroty głowy po zapaleniu papierosa

Witam , mam 13 lat , jestem w gimnazjum a w 6 klasie zaczęłam popalać. Na początku nic mi nie było jakbym od razu sie przyzwyczaiła. Tyle że się nie zaciągałam. Po jakimś czasie znowu zapaliłam i się zaciągałam . Nic mi nie było ale pewnego razu (też po jakimś czasie bo nie pale regularnie tylko z odstępami ) jak znowu się zaciągnęłam kręciło mi się w głowie jakbym była "nachlana" za każdym machem było to samo. Jak na razie przerwałam. To normalne czy jest coś nie tak ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Papierosy powodują zwężenie naczyń krwionośnych - tych w mózgu również, co może dawać objawy zawrotów głowy, spadku koncentracji, omdlenia.
Zdecydowanie nie powinna Pani palić papierosów.
Rozpoczęcie palenia w tak młodym wieku predysponuje do wielu chorób - m.in. płuc, serca, alergii, a przede wszystkim do rozwoju nowotworów.
Może więc warto zastanowić się czy warto ulegać presji koleżanek i kolegów i popalać pomimo, iż występują u Pani objawy niepożądane nałogu.