Zawroty głowy podczas aktywności fizycznej

Witam! Mam 16 lat. Od kilku lat mam co każdy WF zawroty głowy. Kiedy gramy np. w siatkówkę, to po kilku akcjach już mi się zakręci tak w głowie, że muszę usiąść, bo inaczej upadnę. Dopiero mi przechodzi po jakiejś godzinie. Byłem u okulisty, neurologa, laryngologa, badanie krwi miałem robione i nic nie wykazało. Mam brać magnez, ale i tak to nie pomaga. Proszę o pomoc!

Witam!
Bardzo dobrze, że problem był konsultowany z tymi specjalistami, gdyż zawroty głowy mogą być spowodowane chorobami ucha środkowego i nerwu przedsionkowo-ślimakowego jak również chorobami centralnego układu nerwowego. Zawroty głowy mogą być również spowodowane chorobami ogólnoustrojowymi np. niedokrwistością. Wobec w diagnostyce wskazana jest również konsultacja internistyczna. Czasami stwierdza się również omdlenia i zawroty głowy w związku z intensywnym procesem wzrastania i dojrzewania, jednakże w Twoim wieku jest to również mniej prawdopodobne. Ostatecznie przy braku ewidentnej przyczyny, nawet w badaniach obrazowych wskazana jest konsultacja psychiatryczna gdyż zawroty głowy mogą mieć również podłoże psychogenne. Związek zawrotów głowy z wysiłkiem fizycznym sugeruje również mechanizm hiperwentylacji, ale to również jest jedną z mniej prawdopodobnych przyczyn. Podsumowując - proponuję skonsultować problem ponownie z neurologiem (również w celu rozważenia konieczności wykonania tomografii komputerowej głowy) oraz z internistą. Ostatecznie gdy nie zostanie stwierdzona przyczyna - z psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie!