Zawroty głowy przy pochylaniu się

Witam! Przy pochylaniu się mam zawroty głowy, otaczające przedmioty są zwielokrotnione, przesuwają się wahadłowo w poziomie, co doprowadza do nudności i wymiotów. Po wyprostowaniu się zawroty powoli mijają. Ciśnienie 140/80, wiek 55 lat. Zdarzało się już tak kilkukrotnie kilka lat temu, zawroty utrzymywały się kilka dni i stopniowo mijały. Wtedy badania wykazały jedynie zaburzenia elektrolitowe. Co może być przyczyną takiego stanu, jakie badania wykonać, do jakiego specjalisty się udać?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza laryngologa, po badaniu będzi emozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.