Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Dzień dobry,

Jeżeli ma Pani "problemy z emocjami" to pozostaje Pani udać się na osobistą wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie najpierw zbada Panią lekarz a następnie zaproponuje najlepszą formę / metodę leczenia odpowiednio do rozpoznania.

0

Witam Panią. Z Pani krótkiego, ale konkretnego opisu widać, że zarówno puls jak i ciśnienie znajdujące się raz w górnych wartościach innym razem w dolnych są ważną informacją od Pani organizmu. Niestety bez badań specjalistycznych trudno określić właściwe źródło tych objawów a tym samym postawić precyzyjną diagnozę pozwalającą zastosować odpowiednie leczenie. Napisała Pani o pobycie w szpitalu, ale nic nie wiadomo o badaniach, które mogłyby odpowiedzieć na pytanie czy przyczyny należy upatrywać po stronie fizjologicznej czy psychologicznej. Każdy z tych obszarów może wywoływać opisane przez Panią objawy. Jestem zaskoczony, że lekarz w szpitalu podczas badań nie zasugerował a wręcz nie skierował Pani do psychologa. Obecnie rzeczą najważniejszą jest precyzyjna diagnostyka, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie - gdzie szukać przyczyny Pani dolegliwości? Dlatego uważam to za najważniejsze bo brak tej odpowiedzi będzie dodatkowo wzbudzał w Pani napięcie oraz być może zaostrzał opisane przez Panią objawy. To co teraz się dzieje z Pani pulsem i ciśnieniem jest powodem by ponownie zgłosić się do lekarza. To będzie zaopiekowanie się stroną somatyczną. W celu zaopiekowania się stroną psychologiczną proszę zgłosić się do psychologa. Może przydatne byłoby tu towarzyszenie osoby, z którą czuje się Pani bezpiecznie i ma do niej zaufanie. W obecnej sytuacji może się Pani bardzo przydać również taka pomoc i wsparcie. Pozdrawiam Panią.

0

Dzień dobry,

pisze Pani o trudnościach w radzeniu sobie ze stresem oraz o objawach somatycznych. Często tak jest, że trudne przeżycia odnajdują swój wyraz w reakcjach organizmu i np. zmęczenie oznacza tak naprawdę obniżony nastrój, który nie jest wyrażany w inny sposób. Niemniej jednak w takiej sytuacji należy wykluczyć przyczyny fizyczne złego samopoczucia, udać się do lekarza I kontaktu i na badania. A jeśli chodzi o zajęcie się emocjami, przydatna może okazać się psychoterapia.

Pozdrawiam,
Aneta Fudała

http://gabinetpsychodynamiczny.pl/blog/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty