Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawroty głowy przy wstawaniu

Mam 72 lata od jakiegoś czasu przy wstawaniu z fotela dopadaja mnie zawroty głowy. Nasilają się ostatnio,zaczynam się trząść do lekarza jakiej specjalności powinienem się zgłosić. Lekarz 1-go kontaktu mówi,że to normalne (różnica ciśnienia) ale ja się boję,bo te zawroty są coraz częstsze. Proszę o opinię w tej sprawie. Dziękuję za uwagi bo zakładam,że takowe otrzymam.
MĘŻCZYZNA, 73 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Objaw ten zwany jest hipotonią ortostatyczną. Faktycznie jest on związany z różnicą ciśnień. Może wynikać z niewystarczającego nawodnienia organizmu, przewlekle trwających chorób serca i zmian naczyniowych związanych z wiekiem. Pacjentom z tą przypadłością zaleca się powolne zmienianie pozycji ciała - proszę z fotela wstawać powoli - jeśli trzymał Pan nogi na podnóżku, najpierw opuścić nogi, chwilę odczekać i następnie powoli wstać - zawroty powinny nie wystąpić lub być mniejsze niż w przypadku gwałtownego wstania. To samo dotyczy zmiany pozycji z leżącej na siedzącą i stojącą.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy