Zawroty głowy przy zmianie pozycji

Od 2 tygodni mam zawroty glowy przy zmianie pozycji ze stojacej na lezącą i na odwrot. Dzisiaj czaczal drg miesien ktory znajduje sie pod okiem. CO moze byc przyczyna i jak moge zaradzic tym objawom

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zawroty głowy mogą być wynikiem spadków ciśnienia. Przede wszystkim proszę zatem spróbować być uważną podczas zmiany pozycji oraz robić to powoli. Drżenia mięśnia twarzy mogą mieć wiele przyczyn, przy czym najbardziej prawdopodobne są zaburzenia elektrolitowe oraz zmęczenie. Jeśli takie objawy będą się powtarzać sugeruję konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.